Lektori/ Tréningy «

Lektori/ Tréningy

Tanečné štýly a techniky

TANEČNÁ PRÍPRAVA / 3 – 6 rokov/

Deti sú na tréningoch hravou formou vedené k základom rytmiky a cvičeniam, ktoré podporujú správne držanie tela, vnímanie hudby, priestorovú orientáciu. Výučba je vedená zábavnou formou prostredníctvom pohybových a rytmických hier, spevu a tvorivosti. Deti sa naučia základné tanečné kroky a pohyby, z ktorých sa vytvárajú krátke choreografie. Predmetom tréningu je aj nácvik choreografie, s ktorou sa deti prezentujú na polročnej a záverečnej prehliadke TK Dance GALAXY.

HIP-HOP

Hip-hop je populárny tanečný štýl, ktorý sa objavil začiatkom 70. rokoch v Amerike ako subkultúra, ktorej korene siahali do miestnych černošských ghett. Postupne sa rozšíril  do celého sveta a pre mnohých sa stal životným štýlom.

Hip hop je zastrešujúci názov pre mnohé novšie, ale aj staršie techniky – locking, poping, wacking, house dance, dance hall, waving, bboying, L.A. style a pod. Všetky techniky sa vyznačujú dynamickými, často akrobatickými a fyzicky náročnými pohybmi. Učia sa v rámci klasických hip hopových tréningov, avšak len čiastočne, pretože kompletné zvládnutie akejkoľvek z nich vyžaduje celoživotný tréning.

SCÉNICKÝ TANEC

Scénický tanec je moderný výrazový tanec, ktorý vyjadruje určitý príbeh, pocit alebo myšlienku. Choreograf vychádza z tanečných techník: moderný tanec, balet a jazzový tanec. Dôraz je kladený na plynulosť pohybov, prirodzenosť a originalitu pohybového vyjadrenia. U tohto tanca je okrem tanečnej stránky dôležité aj herecké prevedenie deja. V modernom tanci sa často používajú pohyby na zemi alebo naboso.

SHOW DANCE

Show Dance choreografie vyjadrujú určitú tému, ideu alebo príbeh. Tanečníci používajú rôzne tanečné štýly a techniky: jazz, balet, súčasný tanec, contemporary, etnické tance atď.) Show dance je charakteristický taktiež akrobatickými prvkami a vizuálnymi efektmi. V choreografii sa môžu nachádzať tzv. lifty (prvky predvedené s pomocou jednej alebo viacerých osôb, kde obe chodidlá tanečníka opustia podlahu). Dôležitú úlohu na stvárnenie deja zohrávajú rekvizity a kulisy.

TANEČNÁ GYMNASTIKA

Tanečná gymnastika rozvíja nielen telesnú kondíciu a celkovú ohybnosť, ale taktiež slúži na posilňovanie svalstva a rozvíjanie pohybu z hľadiska všestranných možností ľudského tela na základe jeho anatomických a fyziologických dispozícii. Rozvíja fantáziu a tanečnú tvorivosť. Do tréningu sú zaradené aj ľahšie akrobatické cviky (ako kotúle, premety, stojky a pod.), skoky a  švihy  ktoré budú  využité v tanečných choreografiách. Cieľom tohto odboru je naučiť sa technicky správne používať vlastné telo, zvyšovať vlastné dispozície a následne ich dokázať využiť aj v choreografiách.

——————————————————————————————————————————————————————————-

Lektori

HIP-HOP

Bc. Natália „NATY“ Hosťovecká

natyTancu sa začala venovať ako 14 ročná. Osem rokov tancovala hip-hop, neskôr aj  show dance. Ako členka tanečnej skupiny sa zúčastňovala aj celoslovenských súťaží, kde sa jej podarilo umiestniť sa na popredných priečkach v tanečnom štýle hip-hop a show dance. Svoje skúsenosti rozvíjala  aj v tanečnej skupine ZUŠ Jánoš v Dolnom Kubíne, kde pôsobila 4 roky. Tanečné a pedagogické skúsenosti  zúročila ako lektorka v tanečnom klube Dance GALAXY. Naďalej sa vzdeláva formou tanečných workshopov.

Absolvovala: workshop rnb a hip hop s profesionálnym tanečníkom a choreografom Tomasom Simonom v Prahe, hip-hop a house dance s Lady Mel, Enrikom (Taliansko), Emikou, hip-hop s Joseph Go (France), kuduro a afrohouse  Janča J (CZ). Okrem toho absolvovala aj dance camp Missy Fellaz, ktorý sa skladal z hodín hip hopu, dancehallu, popinnu, lokinu atď.

Tvrdí, že prostredníctvom tanca vyjadruje svoju slobodu a vtedy je dokonale šťastná.

Ako lektorka hip-hopu pôsobí v Dance GALAXY od januára 2015.

SCÉNIKA

Barbora „BAŠKA“ Martonová

unnamed

Tancu sa venuje 15 rokov, v začiatkoch ako tanečníčka, neskôr ako  lektorka. Lektorskej  činnosti sa venuje už 11 rokov. Má  skúsenosti s deťmi rôznej vekovej kategórie, od detí  materských  škôl až po mládež. Jej prioritou  bol vždy scénický a jazzový  tanec.

V oblasti tanca si doplnila vyššie pedagogické vzdelanie  na súkromnej ZUŠ v Liptovskom  Hrádku, kde študovala klasický tanec,  kreatívny tanec , jazzový tanec, ľudový tanec.  Štyri roky pôsobila ako pedagóg tanečného odboru na ZUŠ I. Ballu v  Dolnom  Kubíne.

Ako tanečníčka, neskôr ako trénerka a choreografka sa so svojimi deťmi niekoľko rokov zúčastňovala celoslovenských súťaží, kde sa jej podarilo umiestniť sa na popredných priečkach v scénickom tanci a show dance.

Jej hlavnou zásadou je, aby deti mali radosť z pohybu a tanca. Je vďačná, že svoje skúsenosti môže odovzdávať  ďalej.
Ako lektorka scénického tanca pôsobí v Dance GALAXY od septembra 2013.

SCÉNIKA, SHOW DANCE, TANEČNÁ PRÍPRAVA MŠ

Bc. Veronika Máliková

P1010129

 

S tancom začala ako 7 ročná na ZUŠ L. Fullu v Ružomberku, kde pôsobila 9 rokov. Počas strednej školy bola 4 roky členkou tanečného klubu Jessy v L. Hrádku, kde si osvojila rôzne techniky a štýly tanca vyučované kvalifikovanými pedagógmi : show dance, jazzový tanec, súčasný tanec, ľudový tanec, balet, kubánsku salsu a lyrical jazz. V kategórií show dance sa opakovane zúčastnila na majstrovstvách Slovenska a sveta. Dosiahnuté úspechy na MSR : 2. a 3.miesto v roku 2010, 1. miesto v roku 2011, 1.miesto v roku 2012, 3. miesto v roku 2013.

Tanec sa pre ňu stal skutočnou vášňou, najlepším spôsobom odreagovania sa. Práca choreografky ju úplne pohltila a preto, vždy keď má možnosť,  zúčastňuje sa rôznych tanečných workshopov.

Ako lektorka scénického tanca a show dance  pôsobí v Dance GALAXY od septembra 2014. Tanečnú prípravu detí MŠ v Dance GALAXY trénuje od septembra 2017.

 

TANEČNÁ GYMNASTIKA

Katarína Fulková

Screenshot_20170329-220121Pochádza zo Žiliny a s tancom začala už ako štvorročná v rôznych ZUŠ-kách a tanečných kluboch v okolí  Žiliny. Neskôr, popri štúdiu na súkromnom tanečnom konzervatóriu v Liptovskom Hrádku sa stala aj členkou tanečného klubu Jessy. Vyskúšala tu rôzne tanečné štýly, s ktorými sa prostredníctvom tanečnej organizácie IDO často zúčastňovala Majstrovstiev Slovenska, Európy a sveta, kde sa umiestňovala najmä na finálových priečkach. Momentálne pracuje ako interprét v liptovskom divadle tanca na novej inscenácii a popri tom sa venuje svojmu osobnému rastu štúdiom na tanečnom konzervatóriu.

Pedagogickú prax jazzového a moderného typu tanca nadobudla najmä v školskom roku 2015/2016, ale nebojí sa vyskúšať aj niečo nové. Je aj Majsterkou Slovenska v show dance a jazz/modern v sólových choreografiách.

Ako lektorka tanečnej gymnastiky pôsobí v Dance GALAXY od septembra 2016.

——————————————————————————————————————————————————————————-

 

 

Tréningy

(Pre plné rozlíšenie HARMONOGRAMU kliknite na fotku)

treningy-final-10-2017

Činnosť TK DANCE GALAXY prebieha denne od 14.00 do 20.00 hod. podľa aktuálneho rozvrhu pod odborným lektorským vedením.

——————————————————————————————————————————————————————————-

TANEČNÍK MESIACA

dance1

JÚN 2018

 

HIP – HOP

deti  –  Noemi LACLAVÍKOVÁ

 juniori  –  Nela BELLUŠOVÁ

juniori profi  – Sára BOBULOVÁ

SCÉNIKA

deti  – Zoja KLUKOVÁ

juniori  – Emily GEJDOŠOVÁ

mládež – Sabína MATÚŠOVÁ

SHOW DANCE  

Victoria KYSEĽOVÁ

TANEČNÁ GYMNASTIKA

juniori – Naďa DVORSKÁ

TANEČNÁ PRÍPRAVA MŠ

I. stupeň – Vanesa MIČLOVÁ

II. stupeň – Liliana BAČÍKOVÁ

 ——————————————————————————————————————————————————————————-