Lektori/ Tréningy «

Lektori/ Tréningy

Tanečné štýly a techniky

TANEČNÁ PRÍPRAVA / 3 – 6 rokov/

Deti sú na tréningoch hravou formou vedené k základom rytmiky a cvičeniam, ktoré podporujú správne držanie tela, vnímanie hudby, priestorovú orientáciu. Výučba je vedená zábavnou formou prostredníctvom pohybových a rytmických hier, spevu a tvorivosti. Deti sa naučia základné tanečné kroky a pohyby, z ktorých sa vytvárajú krátke choreografie. Predmetom tréningu je aj nácvik choreografie, s ktorou sa deti prezentujú na polročnej a záverečnej prehliadke TK Dance GALAXY.

HIP-HOP

Hip-hop je populárny tanečný štýl, ktorý sa objavil začiatkom 70. rokoch v Amerike ako subkultúra, ktorej korene siahali do miestnych černošských ghett. Postupne sa rozšíril  do celého sveta a pre mnohých sa stal životným štýlom.

Hip hop je zastrešujúci názov pre mnohé novšie, ale aj staršie techniky – locking, poping, wacking, house dance, dance hall, waving, bboying, L.A. style a pod. Všetky techniky sa vyznačujú dynamickými, často akrobatickými a fyzicky náročnými pohybmi. Učia sa v rámci klasických hip hopových tréningov, avšak len čiastočne, pretože kompletné zvládnutie akejkoľvek z nich vyžaduje celoživotný tréning.

SCÉNICKÝ TANEC

Scénický tanec je moderný výrazový tanec, ktorý vyjadruje určitý príbeh, pocit alebo myšlienku. Choreograf vychádza z tanečných techník: moderný tanec, balet a jazzový tanec. Dôraz je kladený na plynulosť pohybov, prirodzenosť a originalitu pohybového vyjadrenia. U tohto tanca je okrem tanečnej stránky dôležité aj herecké prevedenie deja. V modernom tanci sa často používajú pohyby na zemi alebo naboso.

SHOW DANCE

Show Dance choreografie vyjadrujú určitú tému, ideu alebo príbeh. Tanečníci používajú rôzne tanečné štýly a techniky: jazz, balet, súčasný tanec, contemporary, etnické tance atď.) Show dance je charakteristický taktiež akrobatickými prvkami a vizuálnymi efektmi. V choreografii sa môžu nachádzať tzv. lifty (prvky predvedené s pomocou jednej alebo viacerých osôb, kde obe chodidlá tanečníka opustia podlahu). Dôležitú úlohu na stvárnenie deja zohrávajú rekvizity a kulisy.

TANEČNÁ GYMNASTIKA

Tanečná gymnastika rozvíja nielen telesnú kondíciu a celkovú ohybnosť, ale taktiež slúži na posilňovanie svalstva a rozvíjanie pohybu z hľadiska všestranných možností ľudského tela na základe jeho anatomických a fyziologických dispozícii. Rozvíja fantáziu a tanečnú tvorivosť. Do tréningu sú zaradené aj ľahšie akrobatické cviky (ako kotúle, premety, stojky a pod.), skoky a  švihy  ktoré budú  využité v tanečných choreografiách. Cieľom tohto odboru je naučiť sa technicky správne používať vlastné telo, zvyšovať vlastné dispozície a následne ich dokázať využiť aj v choreografiách.

——————————————————————————————————————————————————————————-

Lektori

Katka Kubalová

HIP-HOP deti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tancu sa venujem od svojich 8 rokov. Prešla som rôznymi tanečnými štýlmi ako disco, show dance, scénický tanec a hip hop. Moje tanečné skúsenosti som nazbierala ako členka tanečnej skupiny Rea a neskôr v Dance Galaxy, najprv ako tanečníčka show dance a napokon tanečníčka Hip-hopu. Od detstva súťažím na tanečných súťažiach po celom Slovensku. Absolvovala som mnoho tanečných workshopov so slovenskou tanečnou špičkou v rôznych tanečných štýloch. Počas môjho tanečného pôsobenia som získala veľa umiestnení na celoslovenských súťažiach, spomeniem Majstrovstvá Európy vo výrazových tancoch v Budapešti v kategórii show dance a hip hop.  V poslednej dobe som sa venovala najviac hip hopu a freestylovaniu. Naposledy som krátko pôsobila v Banskej Bystrici v klube Missy Fellaz.

 

 

Miška Mojtová

SCÉNICKÝ TANEC deti, juniori, mládež

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Volám sa Michaela Mojtová. Pochádzam z Liptovského Hrádku, kde som 4 roky študovala na tanečnom konzervatóriu. Popri štúdiu som navštevovala TK Jessy, v ktorom pôsobím dodnes. Tancu sa venujem už niečo cez 12 rokov a prešla som si rôznymi štýlmi tanca cez klasický, moderný až po ľudový tanec. V posledných rokoch sa najviac zameriavam na moderný a súčastný tanec. Som niekoľko násobnou majsterkou Slovenskej  rebubliky a finalistkou európskych a svetových súťaží.

 

 

Zuzka Pecková

SHOW DANCE mládež

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Študovala som 8 ročné tanečné konzervatórium v Bratislave. Po skončení  som nastúpila na VŠMU, kde som študovala Tanečné umenie. V treťom ročníku som zároveň nastúpila do baletu Slovenskeho národného divadla. V roku 2014 som odišla do zahraničia kde som pôsobila v Berlíne a tancovala v divadle na výletných lodiach. Okrem tanca sa venujem aj vzdušnej akrobacii. V tanečnom klube dance Galaxy budem vyučovať lyrical modern dance/ show dance. Vo svojej hodine najradšej mixujem prvky contemporaty, baletu a moderných technik ako je napr. Ch. Limón. 

 

 

Nika Olosová

SCÉNICKÝ TANEC deti, juniori, mládež

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Scénickému tancu sa venujem už 11 rokov, najskôr ako tanečníčka no skúsenosti mám už aj s lektorstvom. Počas týchto rokov som sa zúčastnila desiatok  súťaží, na ktorých som ako členka tanečnej skupiny, ale aj sólistka získala popredné priečky. Svoje tanečné zručnosti rozvíjam naďalej účasťou na rôznych tanečných workshopoch. Okrem scénického tanca obľubujem jazzový tanec, lyrical jazz, ale vyskúšala som si aj hip-hop, house či ľudový tanec. “Tanec je pre mňa chvíľa, kedy sa svojimi myšlienkami odpútam od reality a každodenných problémov. Tréningy sú pre mňa najväčší relax a oddych. S tancom je život hneď krajší :)”.

 

 

Naty Hosťovecká

HIP-HOP  juniori I. a II.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tancu som sa začala venovať ako 14-ročná. Osem rokov som tancovala hip-hop, neskôr aj show dance. Svoje skúsenosti som nadobudla aj v ZUŚ Jánoš v Dolnom Kubíne, kde som pôsobila 4 roky.  Tanečné a pedagogické zručnosti zúročujem ako letorka v tanečnom klube Galaxy už piaty rok. Naďalej sa vzdelávam účasťami na rôznych workshopoch.

 

 

Katka Littvová

TANEČNÁ PRÍPRAVKA MŠ I. 3-4 ročné deti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S tancom som začala už ako 7-ročná, keď ma srdce ťahalo k folklóru. Neskôr ako juniorka a počas dospievania som sa venovala hip-hopu a show dance. Tieto skúsenosti som využila ako lektorka tanca pre mladších žiakov a prípravku pre MŠ v SZUŠ Jánoš. Práci s deťmi sa aktívne venujem už 5 rokov, čo ma nielen baví ale aj napĺňa. Jednou vetou ,,milujem tanec v sebe, nie seba v tanci,,.

 

 

Činnosť TK DANCE GALAXY prebieha denne od 14.00 do 20.00 hod. podľa aktuálneho rozvrhu pod odborným lektorským vedením.

——————————————————————————————————————————————————————————-

TANEČNÍK MESIACA

dance1

JÚN 2018

 

HIP – HOP

deti  –  Noemi LACLAVÍKOVÁ

 juniori  –  Nela BELLUŠOVÁ

juniori profi  – Sára BOBULOVÁ

SCÉNIKA

deti  – Zoja KLUKOVÁ

juniori  – Emily GEJDOŠOVÁ

mládež – Sabína MATÚŠOVÁ

SHOW DANCE  

Victoria KYSEĽOVÁ

TANEČNÁ GYMNASTIKA

juniori – Naďa DVORSKÁ

TANEČNÁ PRÍPRAVA MŠ

I. stupeň – Vanesa MIČLOVÁ

II. stupeň – Liliana BAČÍKOVÁ

 ——————————————————————————————————————————————————————————-